wtorek, 25 sierpnia 2015

#32 ,,Niezłomni'' C.J Daugherty

,,Niezłomni'' C.J Daugherty


Informacje szczegółowe :

cykl: Nocna szkoła (tom 5) 
wydawnictwo: Otwarte
tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska 
tytuł oryginału: Endgame 
data wydania: 17 czerwca 2015
liczba stron: 400O czym opowiada książka?

,,Niezłomni'' to piąty i ostatni tom serii o Nocnej Szkole. Po zakończeniu czwartej części już nic nie jest takie samo. Allie ma jeden cel, odzyskać to co zostało jej zabrane, oraz raz na zawsze zakończyć wojnę z Nathanielem.

Moja opinia:

To już ostatni tom, więc liczyłam na coś specjalnego. Niestety zawiodłam się. Brakowało mi klimatu, który towarzyszył poprzednim częściom. Jeśli chodzi o relacje z chłopcami to nie było już tego napięcia, ponieważ po ,,Zbuntowanych'' stało się jasne kogo Allie wybierze. Co do głównej bohaterki odrobinę irytowało mnie jej zachowanie, może nie tak bardzo jak w poprzednich tomach, gdzie chciałam krzyczeć, żeby się w końcu ogarnęła, ale jednak. Zabrakło mi również chemii pomiędzy chłopcami, gdyż nie pojawiło się tu bardzo obfite rozwiniecie wątku miłosnego. Nie zmienia to faktu, że książkę czytało się szybko i przyjemnie. Bardzo lubię serię o Nocnej Szkole i jestem szczęśliwa, jak kogo wybrała Allie, nie wiem jak bym oceniła tą książkę, gdyby zakończenie było inne, choć było mi żal chłopca, którego odrzuciła dziewczyna. Książka to dobra lektura, ale spodziewałam się więcej. 

Komu może się spodobać ?

Jeśli czytaliście poprzednie części to z czystej ciekawości wypadałoby sięgnąć po ten tom. ;)

Cytaty:

,,Konto bankowe to tylko konto bankowe. Ono nie świadczy o wartości człowieka.''

,,Przegrywanie można określić za pomocą wielu ładnych słów, ale przegrana to po prostu przegrana.''

,,Czasem mam wrażenie, że nie da się odczynić zła. Kiedy próbuje się coś naprawić, niszczy się coś innego. Coś, o czym wcześniej się nie pomyślało.''

Ocena:

7-/10

Podsumowanie:

Bardzo lubię serię ,,Wybrani''. Jeśli przeczytaliście pierwszy tom i wam się nie spodobał nie polecam kontynuowania, bo moim zdaniem właśnie on był najlepszy. To seria młodzieżowa, która ma dostarczyć rozrywkę i posiada zawiły wątek miłosny, jeśli macie ochotę zachęcam was do czytania. ;)

27 komentarzy:

 1. Szkoda, że na zakończenie serii nie było takiego wielkiego wow.
  Serii nie czytałam, ale myślę, że po pierwszy tom sięgnę i dopiero wtedy zdecyduję co dalej.

  Pozdrawiam
  Blog książkoholiczki

  OdpowiedzUsuń
 2. Zatrzymalam się na 3 tomie i jakoś nie mam na razie ochoty na kontynuowanie tej serii :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wpadnie w ręce to przeczytam.
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam trzy pierwsze tomy i jak tylko pojawi się w bibliotece, sięgnę po czwarty. Bardzo podoba mi się seria o Nocnej Szkole, obawiam się jedynie jakie będą moje odczucia po ostatniej części, bo jak na razie większość recenzji mówi, że jest trochę słabsza. Pozdrawiam ;)
  http://booksbyshadow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och złap szybko 4 część, bo jest bardzo emocjonująca :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ta taka lekka młodzieżówka, nie dla każdego ;)

   Usuń
  2. ostatnio zupełnie nie mam do nich cierpliwości :P

   Usuń
 6. Szkoda, że w ostatniej części brakuje tego klimatu, który był w poprzednich tomach. Ja jeszcze tej serii nie czytałam, ale mam ją w planach ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam ją dopiero w planach, choć na wydaje się troszkę przeciętna, a na takie książki troszkę szkoda mi czasu, ale mimo to sięgnę :)

   Usuń
  2. Warto przeczytać, by mieć całą serię za sobą :D

   Usuń
 7. Na razie przeczytałam tylko dwa tomy, ale z pewnością przeczytam i kolejne, gdy tylko po raz kolejny zawitam w bibliotece ;)

  blondie-in-wonderland.blogspot..com

  OdpowiedzUsuń
 8. Utknęłam na 4 tomie i nie mam siły dalej czytać ;/
  Papierowe strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że skończysz, bo koniec 4 tomu jest baaardzo emocjonujący :)

   Usuń
 9. Jak czytam poprzednie komentarze, to uśmiecham się sama do siebie, bo ja również przeczytałam jedynie dwa pierwsze tomy. Nie to, że mi się nie podobały, bo pamiętam, że pochłaniałam je w kilka godzin, ale nie miałam też tej ogromnej potrzeby sięgnięcia po kolejne części. Klimat "Wybranych" jest naprawdę fajny, więc z pewnością kiedyś nadrobię pozostałe tomy, ale na razie "są pozycje ważniejsze". :D
  Pozdrawiam! <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Po podsumowaniu w ogóle nie mam ochoty na serię - bo uprzedziłaś o tym wątku miłosnym. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej serii prawi cała fabuła skupia się na tym wątku miłosnym :D

   Usuń
 11. Przeczytałam poprzednie tomy, więc chyba wypadałoby się dowiedzieć, jak to wszystko się skończy :) Co prawda nigdy nie pałałam jakąś specjalną sympatią do tej serii, ale szkoda mi było ją przerywać, poza tym czytam ją głównie dla Cartera <3

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 12. W ogóle wcześniej nie miałam kontaktu z tą serią. Nie wiem, co ze mną jest nie tak, ale odstraszają mnie tego typu... tytuły. Głupie, ale nie potrafię tego przezwyciężyć. Może jeszcze kiedyś przyjdzie na to czas. :)

  www.kaniafrania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. :) Czytałam poprzednie tomy i cóż - pozostało mi zdobyć ten ostatni ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Kocham tą sagę ;3 Razem z koleżankami nagrałam film konkursowy na podstawie tej sagi. Pomóż nam wygrać wizytę C.J. Daugherty i oddaj swój głos na nas. https://www.facebook.com/Wybrani/app_879816638732677 wejdzie w "głosowanie" drugi film ;) Każdy głos się liczy ;)

  OdpowiedzUsuń