sobota, 4 kwietnia 2015

#1 Wybrani C.J Daugherty

Wybrani C.J Daugherty


O czym opowiada książka?

,,Wybrani'' to opowieść o  nastolatce Allie, która przez pewne wydarzenie buntuję się i wpada w tarapaty. Po kolejnej wizycie na komisariacie jej rodzice postanawiają wysłać ją do elitarnej szkoły z internatem, w której z reguły uczą się dzieci bogaczy i snobów. Tu poznaje tajemniczego Carter'a i uwodzicielskiego Sylvian'a, oraz znajduję nowych przyjaciół i wrogów. Wszystko na początku układa się z pozoru dobrze, ale nic nie trawa wiecznie, wszystko się komplikuje w ułamku sekundy. Informacje szczegółowe :


tłumaczenie: Martyna Bielik


tytuł oryginału: Night School


wydawnictwo: Otwarte


data wydania: 6 marca 2013 


cena regularna: 34,90Moja opinia

Wszystkie moje koleżanki polecały mi tą książkę. Mówiły, że się nie zawiodę i miały rację.
Historia jest mega wciągająca, na początku przeczytałam 2 rozdziały, potem ją odłożyłam, a kiedy wróciłam totalnie się zakochałam. Książkę pochłonęłam w jeden dzień.
Podobała mi się różnorodność bohaterów, niewszyscy byli tacy za jakich się podawali. Dużą rolę odegrał trójkąt miłosny. Jeśli chodzi o chłopców z początku miałam dylemat, ale po pewnym czasie stwierdziłam, że  Carter totalnie skradł moje serce.
Ciekawa fabuła trzymająca w napięciu oraz niezwykły enigmatyczny klimat utrzymujący się przez całą opowieść. Na pewno sięgnę po kolejne części.Mam przeczucie, że ,,Dziedzictwo'', okaże się cudowne.   :)


Dla kogo jest skierowana ?

Książka spodoba  się w szczególności młodym czytelnikom, szczególni nastoletnim dziewczyną ;)

cytaty:

,,Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają.''

,,Szczerość może być dobra. - Jej słowa unosiły się w ciemności. - Ale może też krzywdzić.''

,,Jeśli nie masz do powiedzenia niczego miłego, milcz.''

,,Herbata to napój, który potrafi sobie poradzić z całym złem tego świata.''

Ocena

10/10

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 komentarze:

  1. Z ostatnim cytatem się zgadzam, że herbata taka jest. Jak mi się coś złego przytrafi, to najlepsza na smutki jest herbata :)
    Pozdrawiam :)
    zawsze-usmiechniete.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń