czwartek, 10 grudnia 2015

#44 ''Zajmę się tobą' Mary Kubica

''Zajmę się tobą' Mary Kubica

Informacje szczegółowe :

tłumaczenie: Barbara Górecka
wydawnictwo: HarperCollins Polska
tytuł oryginału: Pretty Baby
data wydania: 18 listopada 2015
liczba stron: 349
cykl: ----
cena: 36,99 zł


Kilka słów o fabule:

Heidi dostrzegła dziewczynę w wielką ulewę na dworcu trzymającą na rękach dziecko. Natychmiast przykuła jej uwagę. Heidi to urodzona altruistką, więc nie byłaby sobą, gdyby nie pomogła nieznajomej. Mimo protestów najbliższych zaprosiła dziewczynę do domu, nie wiedząc jakie poniesie konsekwencje swoich czynów i co ukrywa nieznajoma. 


Moja opinia:

Zaintrygował mnie opis powieści, oraz ciekawa oprawa graficzna. Choć z początek szczególnie mnie nie zachwycił i już myślałam, że nic ciekawego się niestanie, ale zostałam mile zaskoczona. Historia została podzielona na rozdziały, które są opowiedziane z różnych perspektyw, co jest ogromnym plusem, wprowadza to unikalny klimat, oraz urozmaica przebieg akcji. Bohaterowie byli rożni, pochodzą z zupełnie skrajnych środowisk tworząc ciekawą mieszankę. Podobało mi się w jaki sposób książka ukazywała psychikę osób po przejściach i do czego mogą doprowadzić niektóre przeżycia. Nigdy nie możemy być do końca pewni co kryję wnętrze drugiej osoby i jakie tajemnice skrywa ludzki umysł. Powieść ukazała jak jedno wydarzenie kompletnie może zmienić nasze życie. Koniec zaskoczył mnie, był intrygujący i nieprzewidywalny. Naprawdę zostałam wprawiona w nie mały szok poznając zakończenie losów głównych bohaterów. Książka dostarcza różnych skrajnych emocji, nie będzie to powieść dla każdego gdyż poruszała cięższe tematy.

Komu może się spodobać ?


Powieść przeznaczona dla osób, które chcą dogłębnie poznać psychikę i wczuć się w postacie ukazane na kartach książki, oraz pragną przeczytać dobry thriller.

Cytaty:

''Uderza mnie, że siedząca w moim mieszkaniu dziewczyna z niemowlęciem na rękach, z pozoru twarda, osłonięta skorupą jak mięczak, która chroni wszystko co w niej wrażliwe i cenne, sama jest jeszcze dzieckiem.''

Ocena:


7/10

Podsumowanie:

Ciekawa opowieść kumulująca w sobie skrajne emocję. Choć początek nie zachwyca nie należy się zrażać, gdyż im dalej czytamy tym lepsza treść. 8 komentarzy:

 1. Strasznie chciałabym przeczytać tę książkę! Odkąd tylko przeczytałam opis fabuły wiedziałam, że to coś dla mnie. ;)

  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje się być naprawdę interesująca. Z chęcią ją przeczytam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawie się zapowiada ! super recenzja

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry thriller - lubię takie, szczególnie z mocną płaszczyzną psychologiczną :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam, zaintrygowałaś mnie :) Myślę, że ta książka może przypaść mi do gustu. Pozdrawiam :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 6. Opis jest naprawdę intrygujący i myślę, że książka przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. Bardzo podoba mi się motyw poznania psychiki, dlatego zapisuję sobie ten tytuł:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominacja do LBA ! ;*
  http://czytanienaszymzyciem.blogspot.com/2015/12/lba-8.html

  OdpowiedzUsuń