wtorek, 15 września 2015

#34 Gdzie jest korona cara? Artur Pacuła


Gdzie jest korona cara? Artur Pacuła 

Informacje szczegółowe :

data wydania: 21 sierpnia 2015
liczba stron: 301
cykl:----
cena: 29.90
Wydawnictwo Poligraf

Kilka słów o fabule: 

Grupka nastolatków wybiera się na obóz wakacyjny do zamku Czocha. Towarzyszy im zafascynowany historią nauczyciel. Wiele legend i opowieści o wspaniałych klejnotach i bogactwach ukrytych w twierdzy rozbudza wyobraźnie dzieciaków, do tego stopni iż zaczynają szukać skarbu. W między czasie bohaterowie będą zwiedzać górskie szlaki, odkrywać nowe miejsca i zgłębiać historyczną wiedzę, oraz rozwiązywać zagadki. Czeka ich wiele przygód, ale czy znajdą koronę cara ?

Moja opinia:

Jako dziecko uwielbiałam się bawić w poszukiwanie skarbów lub rozwiązywanie zagadek. Ta książka odświeżyła moja wspomnienia. Choć myślę, że jest skierowana bardziej do młodszych czytelników to i starszych wprawi w zachwyt. Opowieść ta łączy legendy i fakty historyczne z fikcją literacką tworząc historię o przygodach małych odkrywców. Niestety znalazłam kilka błędów takich jak na przykład brak litery na końcu wyrazu, co odrobinę wpłynęło na moją ocenę. Nie mogę nie wspomnieć o ciekawych ilustracjach, dodających wiele uroku książce. Podoba mi się, że oprócz zapewnienia rozrywki przekazuję wartościowe treści, jak chociażby informacje o zamku Czocha. Autor opisuję wszystko dokładnie, więc można zauważyć długie opisy niektórych wydarzeń. Uprzedzam, że nie ma tu wątku miłosnego, więc osoby nie lubiące romansów mogą spać spokojnie. ;)

Komu może się spodobać ?

Fani historii, zagadek i przygody powinni być zachwyceni, ale nie tylko. Moja koleżanka, która wcale nie czyta sięgnęła po tą książkę i spodobała jej się. Myślę, że wiek nie ma znaczenia, bo starsi i młodsi mogą ochoczo czytać tę książkę. 

Cytaty:

,,Monika podniosła wzrok, bo poczuła, że wiatr zaczyna wiać z właściwej strony. Żagle jej życiowej łodzi załopotały radośnie.''

,,Oni najpierw czynią, potem myślą.''

Ocena:

7,5/10

Podsumowanie:

Myślę, że choć książka nie do końca była w moich klimatach przypadła mi do gustu. Lekka historyjka o grupce przyjaciół odkrywających tajemnice zamku Czocha. Widać, że  włożono dużo pracy dopracowując wiele szczegółów i faktów. Mam nadzieję, że skusicie się na przeczytanie tej książki.

Za egzemplarz dziękuję autorowi :D


5 komentarzy:

 1. Jakoś nie przekonuje mnie ta książka. Dlatego podziękuję za powyższą pozycję.
  Pozdrawiam.
  Między Stronami

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie jakoś nie przekonała treść tej powieści, to nie jest temat, który ostatnio szukam w książkach :<

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła tej powieści zbytnio mnie nie przekonała, więc raczej ją sobie odpuszczę ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm, może jeśli na nią trafię albo zakupi ją moja biblioteka :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, że nie skomentuję typowo recenzji, ale mam do Ciebie wielką prośbę. Kombinuję teraz trochę z szablonem mojego bloga i dodałam sobie właśnie taką datę w kółeczku jak Ty, ale nie mam pojęcia jak zmienić czcionkę tej daty. Tło sobie ustawiłam dzięki tej stronie http://szablony.blogowicz.info/koloryrgb.php, ale nie wiem jak ustawić kolor czcionki daty, bo to są chyba inne kody, te od tła nie działają. Wiesz może, jak to zmienić? Byłabym bardzo wdzięczna, bo męczę się z tym już dość długo i jeszcze nie znalazłam. ;/ Tutaj mój blog: W krainie książek Pozdrawiam i z góry dziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń