poniedziałek, 21 grudnia 2015

#46 Opowieści z Narnii. Książę Kaspian Clive Staples Lewis


Opowieści z Narnii. Książę Kaspian Clive Staples Lewis 


Informacje szczegółowe :

tłumaczenie:Andrzej Polkowski 
tytuł oryginału: Prince Caspian: The Return to Narnia
wydawnictwo: Media Rodzina
liczba stron: 220
cykl: Opowieści z Narnii

Kilka słów o fabule:

Czwórka rodzeństwa wraca do Narnii ze specjalną misją. Okazuję się, że podczas, gdy w świecie dzieci minął tylko rok w Narnii przeminęło ponad 1000 lat. Teraz muszę pomóc Kaspian'owi odebrać władze wujowi i przywrócić w królestwie dawny porządek.

Moja opinia:

''Książę Kaspian'' to drugi tom cyklu ''Opowieści z Narnii''. Stwierdziłam, że w grudniu i styczniu odświeżę sobie tę serię. Kolejna część serii przypadła mi mniej niż pierwszy tom, ale i tak podobała mi się. Fabuła książki rozgrywa się ponad tysiąc lat od czasu ostatniej wizyty rodzeństwa w Narnii, co nie zmienia faktu, że świat, który wykreował C.S Lewis to niesamowita kraina. Największą zaletą powieści są genialnie wykreowani bohaterowie. Każdy charakter jest inny, niepowtarzalny. Niestety akcja toczyła się zdecydowanie wolniej niż w pierwszym tomie. Styl pisania autora przypadnie do gustu młodszym czytelnikom jak i dorosłym odbiorcom. Książka nie należy do ''cegiełek'', jest stosunkowo krótka i czyta się ją bardzo szybko. Obejrzałam ekranizację, która bardzo mi się spodobała, choć niektóre fragmenty zostały zmienione. Polecam wam zapoznanie się z książka, oraz filmem. 

Komu może się spodobać ?


To lektura przede wszystkim dla młodszych czytelników, ale nie widzę zastrzeżeń, by starsze osoby zapoznały się z nią.Cytaty:

- Wiesz, Zuziu, okropna myśl przyszła mi do głowy. 
- Co takiego? 
- Czy to nie byłoby straszne, gdyby pewnego dnia w naszym świecie, na Ziemi, ludzie zdziczeli w środku, jak te zwierzęta tu, w Narni, a z zewnątrz wyglądaliby nadal jak zwykli ludzie, tak że nigdy by się nie wiedziało, z kim ma się do czynienia?

''Wierzyłam w to gdzieś głęboko, w środku. Albo wierzyłabym, gdybym sama sobie pozwoliła uwierzyć.''

Ocena:


7.5/10

Podsumowanie:

To był powrót do dzieciństwa. Miło spędziłam czas czytając tę książkę. Z pewnością sięgnę po następne części.

6 komentarzy:

 1. Niestety brakuje mi czasu na nowe książki, chociaż z chęcią odświeżyłabym parę tytułów z dzieciństwa:) Opowieści z Narnii może obejrzę filmową wersję, mniej czasu, ale klimat zostanie:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham "Opowieści z Narnii".
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie moja ulubiona część ^^
  A Książę Kaspian jest najlepszy ;)

  Pozdrawiam :*
  ksiazki-mitchelii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko pierwszą część, ale możliwe, że niedługo zabiorę się za całą serię ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą ksiązkę! Czytałam ją już dawno temu i za jakiś czas również mam zamiar odświeżyć sobie całą serię , nie mogę się już doczekać :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń