środa, 24 czerwca 2015

BOOKATHON- DZIEŃ TRZECI-#20 Regina Brett - Bog nigdy nie mruga.50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Regina Brett - Bog nigdy nie mruga

Okładka książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiuInformacje szczegółowe :
tłumaczenie: Olga Siara
tytuł oryginału: God Never Blinks: 50 Lessons for Life's Little Detours
data wydania:7 listopada 2012
wydawnictwo: Insignis
liczba stron: 320

O czym opowiada książka?

Regina Brett nie miała łatwego życia. Doświadczona przez chorobę i los postanowiła napisać pięćdziesiąt lekcji ułatwiających nasze życie wplatając w nie własne doświadczenia i innych bliskich osób.

Moja opinia:

Z całą pewnością nigdy nie przeczytałam książki tego typu. Był to nietypowy poradnik. Autorka wyciągnęła morał ze swojego trudnego życia i podzieliła się nim z czytelnikami. To niesamowita książka, po której przeczytaniu zmienia się pogląd na rzeczy błahe. Myślimy, że Bóg nas opuścił, że nas nie kocha, ale to wcale nie jest prawda. Ten poradnik uświadamia jak każde życie różni się i tylko my zdecydujemy jak je wykorzystać. Myślicie, że was los to beznadziejny splot wydarzeń? Przeczytajcie tą książkę, a zmienicie swoje zdanie. Autorka kieruję swoje myśli głównie do osób wierzących, ale i osoby  niewierzące mogą poszukać ukojenia w niektórych jej lekcjach. Opowieść pokazuję jak wiele można osiągnąć z odpowiednim wsparciem właściwych osób i silną wolą.


Komu może się spodobać ?

Osobą uwielbiającym inspirujące historię z przesłaniem ukazujące jak można cieszyć się życiem po mimo wielu przeszkód.

Cytaty:

,,To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty-twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem.''

,,Nie przesadzaj. Świat się nie kończy. To tylko turbulencje. Samolot jest bezpieczny. Ma dobrego pilota. Siedzisz na właściwym miejscu. Trafiłeś po prostu na powietrzny wir. Poczekaj. To minie.''

,,Wierzę w słońce, nawet gdy nie świeci. Wierzę w miłość nawet gdy jej nie czuję. Wierzę w Boga nawet gdy milczy.''

Ocena:

10/10


Podsumowanie:

Historia Regin to inspirująca opowieść o życiu, chorobie, trudnym dzieciństwie , oraz wielu trudnych doświadczeniach innych osób, Nigdy nie przeczytałam książki tego typu. Niesamowity poradnik, który nie narzuca nam co mamy robić, tylko pokazuje co zyskamy jeśli coś zmienimy. Polecam !

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie książki jak ta, które motywują do zmian oraz inspirują, także z pewnością przeczytam ją w najbliższym czasie :)

  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę kochana, że czytałyśmy to samo. Tak ta ksiazka serio daje kopa i mobilizuje do działania.
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno zabiorę się w najbliższym czasie za tą książkę, bo intryguje mnie ona :)


  http://odkawywoleksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń