Ariana dla WS | Blogger | X X

wtorek, 15 sierpnia 2017

SERIALE (2) II FRIENDSHIP

1.Suits

Manhattan+prawnicy=jeden z moich ulubionych seriali EVER
   Opis fabuły:Mike Ross to geniusz, posiadający fotograficzną pamięć, który potrzebuje pieniędzy, więc zgadza się przemycić narkotyki. Podczas akcji trafia na policje, dlatego ucieka i spotyka Harveya Spectera-najlepszego prawnika na Manhattanie. Mike zaimponował mężczyźnie, z tego powodu dostaje pracę w kancelarii, ale chłopak nie ma uprawnień do bycia prawnikiem, więc w każdej chwili może iść do więzienia. 
Moja opinia: Uwielbiam ten serial. Począwszy od trzymającej w napięciu fabuły skończywszy na genialnie wykreowanych bohaterach, którzy są niezwykle różnorodni i charakterystyczni, wszystko jest świetnie zaplanowane. 
Moim zdaniem najlepsza część tego show, to relacja pomiędzy głównymi bohaterami. Mike i Harvey są jak rodzina, Harvey traktuje chłopaka prawie jak syna, zrobiłby dla niego wszystko. Ich lojalność jest niesamowita.

2.Merlin

 Opis fabuły: Merlin to młodzieniec obdarzony potężnymi mocami w czasach, kiedy użycie magii jest karane śmiercią. Przybywa on do Camelotu, gdzie zatrzymuje się u nadwornego medyka Gaiusa. Wkrótce odkrywa, że jego przeznaczeniem to ochrona księcia Artura.
Moja opinia: Uwielbiam ten serial za ciekawą fabułę, oraz genialny humor. Relacja między Arturem, a Melinem jest czymś wyjątkowym. Z początku nie przepadali za sobą, lecz z czasem stali się jak bracia. Ten serial to prawdziwa magia dosłownie.

3.Prison Break

 Opis fabuły:Michael nie wierzy w winne swojego brata, który został skazany na śmierć i czeka w więzieniu na wyrok. Postanawia go uratować,dlatego pozoruje napad na bank i trafia do tego samego zakładu karnego. Jego celem jest ucieczka i ma plan.
Moja opinia: 
Wyjątek na tej liście, bo dotyczy nie przyjaciół, ale braci. Kocham. Moim zdaniem sezon pierwszy i drugi to mistrzostwo, trzeci i czwarty raczej tylko dla fanów. Wartka akcja, mroczny klimat, trzyma w napięciu od początku do końca. W tym roku został wypuszczony sequel, który moim zdaniem jest świetny.

4.House MD.

Opis fabuły: Złośliwy, sarkastyczny lekarz-geniusz codziennie wraz ze swoim zespołem stara się rozwikłać zagadki medyczne.
Moja opinia: House to klasyk seriali. Miliony pokochały lekarza zgreda, ale w pewnych momentach okazywało się, że jednak ma uczucia, szczególnie jeśli chodzi o przyjaciela.

5.Sherlock

Opis fabuły: Jonh jest lekarzem wojskowym, po powrocie z wojska zaczyna poszukiwać lokum i wtedy spotyka grniusz i detektywa Sherlock'a Holmsa.
Moja opinia:  Czy może by coś lepszego niż uwspółcześniona wersja najlepszych wątków detektywistycznych. Duet Sherlock i Watson to po prostu mistrzostwo, więcej dodawać nie trzeba. 
275 komentarzy:

 1. Ja nie mam ostatnio nerwów do oglądania seriali - męczę się przy nich okropnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnego z tych seriali. xD I w najbliższym czasie raczej nie poznam. Gdybym tworzyła takie zestawienie to obowiązkowo pojawiliby się tutaj Scott i Stiles z Teen Wolf'a oraz Jasper i Monty z The 100 <33
  Pozdrawiam!
  https://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. "Prison Break" próbowałam oglądać, widziałam pierwszy sezon i trochę go męczyłam, szczerze mówiąc. Tzn. to dobry serial, po prostu po jednym odcinku nie miałam od razu ochot na kolejny XD

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu ktoś kto oglądał "Merlina" <3
  Uwielbiam przyjaźń głównych bohaterów i nie mogę żyć bez tego serialu, więc oglądam go co roku od nowa. xd
  Reszty nie oglądałam, ale o nich słyszałam, więc może kiedyś się skuszę. zwłaszcza "Sherlock" za mną chodzi.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Merlin, zdecydowanie mój ulubiony serial!

  OdpowiedzUsuń
 6. ./go/anonymouscommentshelp
  javascript:void(0)
  javascript:void(0)

  OdpowiedzUsuń